Alătură-te!

Află cum poți deveni membru al celei mai active asociații de ecoturism din România!

COTIZAȚIA DE BAZĂ:

• votezi în Adunarea Generală direcțiile pe care le va urma asociația;
  • participi la excursiile de informare organizate de birou;
  • primești asistență în realizarea materialelor proprii de promovare;
  • reprezentare față de autoritățile publice în context general sau în cazuri specifice de comun agreate;
  • primești informații relevante despre ecoturism și turism în general din România;
  • participi în cadrul activităților din proiectele implementate de asociație;
  • îți susținem propriile proiecte de dezvoltare a ecoturismului și atragerea de finanțări nerambursabile pentru implementarea acestora în cazuri specifice de comun agreate;
  • networking și colaborări cu ceilalți membri ai asociației.

CONTRIBUȚIA PENTRU PROMOVARE:

• participi la târgurile de turism în cadrul standului AER;
  • materialele proprii de promovare sunt distribuite la toate târgurile și evenimentele de promovare la care AER participă (în medie sunt 8 astfel de evenimente la care se participă într-un an);
  • în cazul în care se participă la târguri de turism internaționale în cadrul standului ANT, taxa de co-expozant este acoperită de asociație;
  • promovarea pe portalul de promovare a ecoturismului www.eco-romania.ro;
  • posibilitatea apariției în catalogul de promovare al membrilor editat anual în variantă bilingvă engleză-germană;
  • promovare pe pagina de Facebook a asociației.

PROCEDURA DE ADERARE:

1. Agrează Statutul AER;
  2. Completează Formularul de adeziune; detalii despre cotizație se află în formular;
  3. Trimite o scurtă descriere / scrisoare de motivație pentru înscrierea în AER;
  4. Atașează două scrisori de recomandare din partea a 2 membri / parteneri AER care sunt familiarizați cu activitățile tale. Pentru detalii despre aceștia, te rugăm să consulți secțiunea Membri.
  5. Include copia după cartea de identitate a persoanei fizice sau a reprezentantului legal, în cazul unei persoane juridice, pe care să apară mențiunea „Conform cu originalul” și semnătura olografă a acesteia.
  6. Pentru persoanele juridice, include și copia după CIF, pe care să apară mențiunea „Conform cu originalul” și semnătura olografă a reprezentantului legal.
  7. Pentru persoanele juridice, include certificatul constatator emis de ONRC sau certificatul de grefă, în cazul asociațiilor și fundațiilor, din care să reiasă reprezentantul legal. Dacă certificatul nu a fost emis electronic de către autoritatea competentă, atunci trebuie ca și pe acest document să apară mențiunea „Conform cu originalul” și semnătura olografă a reprezentantului legal.
  8. După ce Consiliul Director al AER și-a dat acordul, poți deveni membru AER provizoriu, urmând să fii validat la următoarea Adunare Generală a Membrilor AER (de obicei are loc în martie).

Contactează-ne dacă ai întrebări sau nelămuriri în legătură cu procedura de aderare.

Fill out this field
Te rog să introduci o adresă de email validă.
Fill out this field
23 - 11 = ?
Enter the equation result to proceed